top of page
Çocuk diş hekimliği 
 

Sevgili Anne Babalar,

Lütfen çocuklarınız diş bakımı eğitimini erkenden başlatın.

Çocuğunuz 4-5 yaşına geldiğinde çocuğunuzun diş hekiminin muayenehanesiyle erkenden aşina olması için çocuğunuzu diş hekiminin muayenehanesine götürün. Çocuklarınıza dişlerini iyice fırçalamalarını öğretin. Ancak bu çocuklarınızı diş hekimine götürmenize gerek olmadığı anlamına gelmemektedir.

Eğer çocuklarınız iyi bilinen sebeplerle dişlerini mükemmel bir şekilde fırçalamazlarsa dişlerini fırçalamaları hakkında çocuklarınızı ne kadar iyi eğitim verdiğinizin bir önemi yoktur.

Çocuğunuzun yaşamlarının ilerleyen bölümlerinde diş hekiminin muayenehanesinde histeri yaşamalarını önleyecek en iyi çare çocuğunuzu her 3-4 ayda bir diş hekiminin muayenehanesine götürmek ve diş hekiminin koltuğuna oturtmaktır. Çocukların istedikleri her şeye dokunmalarına ve koltukta kendilerini rahat hissetmelerine izin verin. Diş hekiminin küçük müşterisinin kendisini rahat ve sakin hissetmesi için her şeyi ama her şeyi yapmaya çalışacağından emin olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her üç ya da dört ayda bir doktordan çocuğunuzun dişlerini küçük bir diş fırçasıyla nazikçe temizlemesini isteyin, çünkü daha önceden de bahsettiğimiz gibi çocukların çoğu muhtemelen dişlerini doğru bir biçimde her gün fırçalamamaktadır. Bu temizleme işlemi hiç te ağrı verici değildir ama çocuk doktorun prosedürlerine ve hareketlerine alışık bir hale geleceği için kendini hiç te rahatsız hissetmeyecektir.

İlk defa dişçiye gitmek 6 yaş çok geçtir.

Peki neden? Çünkü ağız sağlığı hakkında iyi eğitilmemiş 6 yaşında bir çocuk muhtemelen temizlenmesi gereken küçük bir ağız problemine sahip olacaktır.

6 yaşındaki bir çocuğun dişinin çürümesinin nedeni muhtemelen çocuğun elini kullanmada yeteri kadar yetenekli olmaması ve bu nedenle ağzındaki sorunlu yerlere ulaşamamasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu nedenle, bu çocuk bir diş hekimini ilk gördüğü zaman yaşayacağı ilk deneyim lidokain sprey, iğne, enjeksiyon ve eğer diş hekiminin küçük dişe daha derinden dokunması gerekiyorsa ağrı olacaktır.

Bu çocuk daima diş hekiminden korkacaktır.

Çocukları eğitmenin tek yolu çocukları mümkün olan en kısa zamanda küçük dişlerini temizletmek için diş hekimine götürmektir, böylece acı yaşamayacaklar ve diş hekimlerinden hiç bir zaman korkmayacaklardır.

çocuk diş hekimi
çocuk diş hekimi
Üçretsiz
muayene

Sağlıklı olmak beklemeyin.
Tüm gün bize ulaşabilirsiniz.
Şimdi Arayın!

Thanks! Message sent.

bottom of page