top of page

Beyazlatma

 

  Vener ve zirkon kronlar popüler bir hale gelirken böyle önemli değişikliklerin kendilerine göre olmadığını düşünen bu yüzden bu radikal değişiklikleri istemeyen insanlar bulunmaktadır. Ama yine de bu kişiler kar beyazı dişlerle bir Hollywood yıldızının gülümsemesine sahip olmayı istemektedirler bunun için de gördükleri ilk diş hekimi ofisine girip dişlerini beyazlatmak istediklerini söylemektedirler.

Bu gibi insanlarla konuşurken tansiyonlarını sabit tutup sakin kalabilen diş hekimlerine büyük saygı duymaktayız.

Beyazlatma gibi basit bir uygulamada bile insanın bilgileri iyice araştırması gerekmektedir. Her ne kadar çok basit görünse de öncelikle bilinmesi gereken şey bunun hiç te o kadar basit olmadığıdır. İkinci olarak beyazlatma asidi kullanılacağından ve bazı kişilerin asitli ürünleri kullanamayacaklarından veya daha kötüsü asitli ürünlere alerjik olabileceklerinden dolayı bu işlem herkese uygulanamaz. Beyazlatma için iyi bir adayın mükemmel bir ağız sağlığına sahip olması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir kaç yıl önce ticari sebeplerle bir kaç yer faaliyete açılmıştır. Bu ofisler doğal malzemelerden en güçlü asitlere kadar farklı yöntemleri kullanarak sadece beyazlatma işleminde uzmanlaşmışlardır. Neyse ki bu eğilim çabucak geçip bitmiştir ve bu yerlerden hiç biri iki yıldan daha uzun bir süreliğine açık kalmamıştır.

Beyazlatma işlemi eskiden olduğu şeye tekrar dönmektedir: bu da bir diş hekiminin işinin bir parçasıdır. Bu arda diş hekimleri de beyazlatma işlemini pek onaylamamaktadırlar.

Beyazlatma işlemi hassas mineye zararlı olabilecek güçlü bir asitle yapılmaktadır. Bu nedenle gerçek bir doktor öncelikle beyazlatmaya alternatif bir işlemi göstermektedir. Sonuç ise prosedürün kendisi için değil müşteri için önemlidir. 

 

 

 

Biri beyazlatma işlemi için geldiği zaman kendisine daima başka bir seçenek göstermeye çalışırız ama eğer müşteri hala beyazlatma işlemini yaptırma fikrindeyse bu durumda özel jeli çok dikkatli bir şekilde uygularız. Bu tür beyazlatma ürünleri iki diş beyazlatıcı maddeden (hidjoren peroksit veya karbamit peroksit) birini içermektedir. Bu beyazlatıcı maddeler lekeleri daha küçük parçalara ayırmaktadır, bu da rengi daha az konsantre bir hale ve dişlerinizi de daha parlak bir hale getirmektedir.

Farklı renkler farklı bir şekilde reaksiyon gösterir. Sarı dişler çok iyi reaksiyon gösterebilir ve sonuç çok daha iyi olacaktır. Örneğin kahverengi dişler sarı tonlar kadar iyi reaksiyon göstermeyecektir ve gri dişlerse hiç bir reaksiyon göstermeyebilir. Beyazlatma işlemi dolgular üzerinde etki göstermeyecektir.

Porselen ve zirkon kronlarla beyazlatma prosedürüne hiç bir zaman ihtiyaç duymayacaksınız.

Beyazlatma prosedürü oldukça kısa sürmektedir ve herkesin beyazlatma prosedürünün sonsuza kadar sürmediğini hatırlaması gerekmektedir. Beyazlatma prosedüründen sonra sigaranın yanı sıra ağır renkli gıdalardan mümkün olduğunca kaçınılması gerekmektedir.

Prosedür sonrasındaki asit etkisi nedeniyle hafif bir diş hassasiyeti ortaya çıkabilir, bu yüzden beyazlatma prosedürünün yan etkileri hakkında diş hekiminize başvurun.

beyazlatma
beyazlatma
beyazlatma
Üçretsiz
muayene

Sağlıklı olmak beklemeyin.
Tüm gün bize ulaşabilirsiniz.
Şimdi Arayın!

Thanks! Message sent.

bottom of page