top of page

İmplantoloji

İmplant

İmplantlar

·         Diş implantları aynı doğal dişler gibi görünür, hissettirir ve işlev görür.

·         Diş implantlarının bakımı doğal dişlerinizin bakımı gibidir.

·         Çene kemiğiniz ve diş eti hattınızın eksik dişlerin yarattığı boşluk nedeniyle küçülmesini veya çökmesini önlemektedirler.

·         Diş implantları kalıcıdır ve değiştirilmeleri gerekmemektedir.

·         Eğer zarar görürlerse de değiştirilebilirler.

·         Takma dişler gibi çıkarmanıza gerek yoktur.

·         Konuşurken veya yemek yerken kaymazlar veya yerleri değişmez.

·         Kemik kaybını önlerler ve kemik dokunuzun diri şeklini korurlar.

·         Göze çarpmazlar ve doğal dişlerinize uyum sağlarlar.

Diş implantları ömür boyu dayanabilir

Bizimle Mükemmel Bir İmplant Deneyimine Hazır Olun.

Evrim, yiyeceğinizi 28 dişle çiğneyebilmeniz için vücudunuzu tasarlamıştır. Bilginize.

 

Dişlerinizi kaybetmeye başladığınız zaman yaşlı görünmeye başlarsınız, çünkü kemik kaybetmeye başlamış olursunuz; çene kemiğiniz giderek daha ince bir hal almaya başlar.  Bundan dolayı da yüzünüzün orijinal şeklini kaybedersiniz.

Bir dişi kaybetmek ciddi bir meseledir. Bir dişiniz çekildikten sonra ne kadar uzun beklerseniz ihtiyacınız olan değişikliği yapmanız o kadar pahalı ve zor bir hale gelebilir. Bu yüzden SAKIN BEKLEMEYİN. İmplant yaptırın. J

 

 

 

 

 

 

 

Bizimle Bir diş implantı diğer diş değiştirme seçeneklerinden çok daha düşük bir fiyata mal olabilir. Neden? Çünkü eğer bizim diş implantımızı ve bu alanda yıllar süren deneyime, eğitime ve kanıtlanmış yeteneklere sahip diş cerrahımızı kullanırsanız bir diş implantı tipik olarak çok daha uzun dayanacaktır.

Örneğin, diş implantları tipik olarak uzun vadede diş köprülerinden çok daha düşük bir fiyata malolacaktır, çünkü bir köprü çok daha yüksek bakım maliyetlerine sahiptir. Diş değişikliğinde tecrübe sahibi olan diş hekimimiz sebepleri açıklayabilir.

Genel Bakış

Bir diş implantı diş eti hattının altında çene kemiğine cerrahi olarak konumlandırılan ve diş hekiminizin yeni dişi veya bir köprüyü bu alana monte etmesine olanak sağlayan (bir diş kökü gibi) bir titanyum destektir. Bir implant takma diş gibi gevşemez. Diş implantları ayrıca genel ağız sağlığına da fayda sağlamaktadır çünkü köprüler gibi diğer dişlere tutturulmaları gerekmemektedir.

İMPLANTLARA Özgü Ağız Bakımı

Eğer implant yaptırmayı düşünüyorsanız, implantı desteklemek için sağlıklı diş etlerine ve yeterli kemiğe sahip olmanız gerekmektedir. Eğer kemiğiniz çok ince veya yumuşaksa ve bir implantı destekleyemiyorsa, bir kemik yamasına (greft) ihtiyaç duyabilirsiniz. Veya eğer üst çenede yeterli kemik yüksekliği yoksa veya sinüsler çeneye fazla yakınsa, bir sinüs kaldırma operasyonuna gereksinim duyabilirsiniz.

İmplantlar hakkında bilgi

İmplantlar yapay dişler için dayanıklı destek sağlamaktadırlar. İmplantlara monte edilen takma dişler ve köprüler ağzınızda kaymayacak veya yer değiştirmeyecektir - bu durum özellikle yemek yerken ve konuşurken önemli bir avantajdır. Bu güvenli tutma takma dişlerin ve köprülerin yanı sıra - implantların üzerine yerleştirilen münferit kronların - alışılagelmiş köprüler veya takma dişlerden çok daha doğal hissettirmelerine yardımcı olmaktadır.

Bazı insanlar için, ağrıyan noktalar, zayıf sırtlar veya öğürme nedeniyle sıradan köprüler ve takma dişler konforlu ve hatta mümkün bile değildir. Bununla beraber, sıradan köprülerin eksik dişin oluşturduğu boş alanın her iki tarafındaki dişlere tutturulması gerekmektedir. İmplantların başka bir avantajı da yeni yedek dişinizi/dişlerinizi yerlerinde tutmak için bitişik dişlerin hazırlanmasına veya dayandırılmasına gerek olmamasıdır.

İmplant yaptırmak için, implantı destekleyecek sağlıklı diş etlerine ve yeterli kemiğe sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca bu yapıları sağlıklı tutmayı taahhüt etmeniz gerekmektedir. Titiz oral hijyen ve diş hekimini düzenli bir şekilde ziyaret etmek diş implantlarının uzun vadeli başarısı için kritik öneme sahiptir.

İMPLANTLAR için Başlıca Ağız Bakım İpuçları

Dünyadaki diş implantlarının çoğu başarılıdır ve biz de yüzde yüzlük bir başarı oranıyla çalışmaktayız. Bazen misafirlerimizden implantları için yapabilecekleri bir şey olup olmadığı hakkında sorular almaktayız.

Başarıyı garanti altına almaya yardımcı olmak ve implantınızın daha uzun bir süre dayanmasını sağlamak için atabileceğiniz bir kaç adım şu şekildedir.

 • İyi oral hijyeni uygulayın - dişlerinizi günde iki kez fırçalayın ve günlük olarak dişlerinizi diş ipi ile temizleyin. Diş arası fırçaları, dişler arasında kayan fırçaları kullanmak implantınız etrafındaki ulaşılması zor alanları temizlemenize yardımcı olabilir.

 

 • Sigara içmeyin - sigara içmek kemik yapısını zayıflatabilir bundan dolayı da implantın başarısız olmasına yol açabilir.

 

 • Diş hekiminizi ziyaret edin - Temizleme ve diş ipiyle dişleri temizlemenin yanında, her altı ayda bir muayene implantınızın iyi bir durumda olduğundan ve sağlığınızı sürdürmeye yardımcı olmak için bu şekilde iyi bir durumda kaldığından emin olmaya yardımcı olabilir.

 

 • Sert gıdaları çiğnemekten kaçının - buz ve sert şeker gibi sert maddeleri çiğnemeyin, çünkü bu tür maddeler sadece kronunuzu değil doğal dişlerinizi de kırabilir.

Diş implantları - tek bir eksik dişten tam bir ağız restorasyonuna kadar - her türlü miktardaki dişleri değiştirmek için kullanılabilir ve uzman diş ekibimiz kişisel gereksinimlerinize uygun tedavi planlarını oluşturacaklardır.

Tek implant: Tek bir eksik veya zarar görmüş diş içindir. Tek bir diş implantı çene kemiğine takılır ve bir diş kronu eksik dişi tamir etmek için implanta sabitlenir.

 

 

 

 

 

Üst çenedeki, alt çenedeki veya her iki taraftaki dişlerin hepsini değiştirecek seçenekler sunmaktayız. Hastaların bir çoğu doğal dişleri zaten çekilmiş bir şekilde gelirken, diğerleri doğal dişlerine olan alternatifleri değerlendirmeye henüz başlamaktadırlar. Eğer doğal dişler hala yerindeyse, doktorumuzla yapacağınızı ayrıntılı bir muayene ve danışmanlık doğal dişlerin çekilmesinin uygun bir seçenek olup olmadığını belirleyecektir.

Tek bir veya her iki çenedeki dişlerin hepsini değiştirmek için bir karara varıldığında, birden fazla diş implantı tedavisi alternatifleri bulunmaktadır.

İmplant destekli köprü

Yan yana eksik çok sayıdaki dişler içindir. Bir implant destekli köprü çok sayıda eksik diş bulunduğu zaman kullanılmaktadır. Örneğin, 3 eksik diş varsa, 2 diş implantı çene kemiğine yerleştirilebilir ve 3 krondan oluşan bir köprü yapılıp implantlara takılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tam ağız restorasyonu

Kliniğimizdeki tam ağız restorasyonu için bir seçenek te bir köprü üzerinde tam bir diş setini desteklemek için kullanılan ‘6 implant üzerinde hepsi’; veya 4-6 implantın yerleştirildiği hepsi + implantlar seçeneğidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. Diş implantları sizi utandırmayacaktır.
   
  Kendini kanıtlamış bir diş hekiminin yaptığı diş implantları mahcup olmadan yemek yiyebilmeniz için size tam bir güven verecektir, çünkü diş implantları doğal dişlerinizle benzer bir şekilde işlev görmektedirler. Buna karşın, takma dişler gibi implant olmayan diş değiştirme seçenekleri yemek yemeyi zor bir hale getirebilir ve yiyecekleri tam olarak tatma yeteneğinizi azaltabilir.
   
  Daha da kötüsü, takma dişler çene kemiğinize tutturulmadığından dolayı gülerken, öksürürken veya öpüşürken kayabilir veya ses çıkarabilir. Buna karşın, bir diş implantı kaymayacağı için size gönül rahatlığı verir. Diş implantları çene yapınızın bir parçası haline gelerek utanma korkusu olmadan başkalarıyla arkadaşlık etmekten zevk almanızı kolay bir hale getirir.


 
2) Diş implantları size doğal görünümlü bir gülümseme verecektir.

 

Biri takma diş taktığı zaman bunu anlayabilir misiniz? Belki de diş etleri pek doğru düzgün görünmemektedir. Ya da belki takma dişler ağızlarının doğal şekline tam uymamaktadır.
 
Tecrübeli implant diş hekimimizin yaptığı diş implantları bütün diş değiştirme seçeneklerinde size en doğal görünümü ve gülümsemeyi verecektir. Bunun nedeni diş implantlarının sizin kendinize özgü ağız yapınıza uyacak bir şekilde diş implantı uzmanları tarafından yerleştirilmesidir. Bunun bir sonucu olarak, diğer diş değiştirme seçeneklerine göre sizin kendi dişlerinize çok daha benzer görünürler.
 
Daha da iyisi, diş implantları doğal dişleriniz gibi hissettirir. Eksik dişler için olan bir çok diğer diş değiştirme seçeneklerinden farklı olarak, diş implantları hiç bir ekstra kanat veya köprü olmadan dişlerinizin geri kalanına benzer bir şekil ve hisse sahiptirler. Bu güzel ve doğal görünümlü gülümsemenizi göstermek için harika bir sebeptir!


 
3) Diş implantları sağlıklı kalmanıza yardımcı olabilir.


 
Takma dişler ve implant olmayan diğer diş değiştirme seçenekleri de ayrıca vücudunuza daha az doğal hissettirebilir ve dişinizin kaybedilmesinetepki gösterebilir. Özellikle, çenenizde kemik kaybetmeye başlayabilirsiniz, bu da çene hattınızda ve görünümünüzde uzun vadeli değişikliklere yol açabilir. İmplant diş hekimlerimiz tarafından yapılan diş implantları bu bakımdan çok daha üstün diş değiştirme seçenekleridir, çünkü diş implantları doğrudan çene kemiğinizle bütünleşmektedir. Bu vücudunuzun beklediği uyarmayı sağlamaktadır, böylece vücudunuz çene kemiğinizi - ve görünümünüzü - sağlam ve sağlıklı tutmaya devam ederek yanıt vermektedir.
 
Takma dişler ayrıca diş etlerinin ve kendilerinin arasında yemek parçacıklarını tutabilir. Bu durum bakteri büyümesine yol açabilir ve bu da dolayısıyla diş eti hastalığına ve kötü nefese katkıda bulunabilir. Diğer taraftan, diş implantları doğal dişlerinize çok daha benzer hareket etmektedirler.


 
4) Diş implantları elverişlidir.


 
Eksik dişlerinizi değiştirdiğinizde, hayatınıza geri dönmek istersiniz. Diş İmplantları dayanıklı oldukları için ve bir ömür boyu bile dayanabilecekleri için bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Buna karşın, takma dişlerin daha sık değiştirilmeleri gerekebilir.  Zamanla siz yaşlandıkça ve çenenizdeki kemiği kaybettikçe yüz yapınızdaki değişikliklerden dolayı takma dişler çok daha kötü bir şekilde ağızda yerleşmeye başlayabilir.

 

Tatbikî, takma dişlerle ilişkili en nahoş görevlerden biri de takma dişlerin temizlenmesidir: takma dişleri her gece çıkarmanız gerekmektedir. Bununla karşılaştırıldığında, diş implantları tıpkı doğal dişlerinizi gibi fırçalanabilir ve diş ipiyle temizlenebilir. Diş değiştirme alanında deneyimli bir diş hekimiyle konuşun, bu diş hekimleri diş implantlarının artıları ve eksileri hakkında size çok daha fazla bilgi verebilirler.


 
Sonuç


 
Diş implantları diğer diş değiştirme seçeneklerine kıyasla çık daha uygun maliyetli olabilir. Ancak sosyal durumlarda gönül rahatlığı, sağlam sağlık ve uygunluk ta dahil olmak üzere diş implantlarını seçmek için bir çok diğer önemli sebep vardır.
 
Diş implantlarının gelişmiş biliminden dolayı, bir diş implantı uzmanını seçmenizin önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.   Diş implantı uzmanlarımız size mükemmel bir implant deneyimi vermelerine yardımcı olacak anahtar eğitim, öğrenim ve yetkinlik standartlarını karşılamaktadırlar.

 
 

 

*Diş implantolojisi
* İmplantlar
* Mini - implantlar
* Sinüs kaldırma
* İmplant bakımı

Üçretsiz
muayene

Sağlıklı olmak beklemeyin.
Tüm gün bize ulaşabilirsiniz.
Şimdi Arayın!

Thanks! Message sent.

bottom of page