top of page
Veneer/ lamine kaplama

Hollywood yıldızlarının sırrı-Veneer

Brad Pitt, Angelina Jolie veya Ben Affleck gibi yıldızların hepsi hoş gülümsemelere sahiptirler ve böyle görünmek için aslında para harcadıklarını gizlemek bile istememektedirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İnsanların bu ünlü kişilerin vener kronlara sahip olduklarını söylediklerini ve bunun mükemmel bir gülümsemeye sahip olmak için mükemmel bir yol olduğunu duyacaksınız. Ama herkesin ağzı farklıdır ve (porselen) venerlerin bu prosedürü yaptırmak isteyen kişiler tarafından dikkatli bir şekilde araştırılması gerekmektedir.

 

Porselen venerlerin istediğiniz görünümü oluşturacağına karar vermek bu süreçteki ilk adım değildir. Daha fazla ilerlemeden önce çok daha fazla şey öğrenmeniz gerekmektedir. Porselen laminant venerler orijinal diş minesinin yerini alan bir çok ince seramik katmanlar ile yapıştırıcı bir katmanın bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Bir veneri uygulamak için, orijinal diş minesinin bir milimetresinden çok daha az bir kısmı çıkarılacaktır. Bu porselen venerin ağız içerisine sığması için bir yer oluştururken orijinal dişten çok daha iyi bir görünüm oluşturacaktır.

 

 

 

Orijinal diş ile porselen vener arasındaki bu bağ kritik öneme sahiptir çünkü bu arzu edilen estetik mükemmelliği sağlamaktadır. Işığa duyarlı rezin orijinal diş ile vener arasına yerleştirilir ve ardından özel bir kürleme ışığı kullanılarak sertleştirilir.

Orijinal dişin kötü bir renk, şekil ve kontur oluşturduğu birçok durumda porselen venerler çok başarılı bir seçenektir. Porselen venerler ayrıca kırık dişler, dişler arasındaki boşluklar ve diş konumunun bozulduğu ve ısırmayla ilgili küçük sorunların bulunduğu durumlar için iyi bir seçenektir.   Bazı kişiler için, yüzeysel lekeler diş beyazlatma iyi tepki vermemektedir. Bu gibi durumlarda, porselen bir vener en iyi seçenek olabilir.

Venerlere her bir hasta için münferit olarak şekil verildiği için, doğal bir diş ile vener arasındaki farkı anlamak neredeyse imkansızdır. Doğal dişlerin aksine, ısmarlama yapılmış venerler kahve ve çay lekeleriyle sigara dumanına dayanıklıdır. Çünkü yüksek teknolojiye sahip malzemelerden yapılmışlardır.

 

Kronların aksine - veneri ağza sığdırmak için sadece çok az bir değişiklik yapılacağından venerlerle doğal dişleriniz büyük bir ölçüde el değmemiş şekilde kalır.

Beyazlatmaya direnen dişler için, venerler en koyu dişlerin bile beyaz görünmesini sağlayabilir.

Diş hekimleri ayrıca küçük diş yamuklukları, diş çakışmaları ve küçük boşlukları çabuk bir şekilde düzeltmek için venerleri önerebilirler.

 

Tedavi sonrası

Porselen venerler tutturulduktan sonra ince mine katmanının çıkarılmasından dolayı muhtemelen sıcak ve soğuk sıcaklıklara karşı biraz hassasiyet duyacaksınız. Bu durum tipik olarak bir kaç gün içerisinde ortadan kaybolur. Tahrip edici etkilerin en aza indirildiği veya ortadan kaldırıldığı durumlarda - ve porselen venerlerle uygun bir biçimde tedavi edilen sağlıklı bir ağızda bir hastanın porselen venerleri kendi dişleriymiş gibi kullanabilmesi gerekmektedir. Her ne kadar venerler çok güçlü olsalar da, venerler ayrıca kırılgandırlar. Venerli olmayan dişlerde olduğu gibi aynı derecedeki aşırı baskılardan kaçınmanız gerekmektedir: tırnaklarınızı ısırmayın, buz çiğnemeyin veya bira şişelerinin kapaklarını venerli dişlerinizle açmayın!

Rutin bir şekilde diş fırçalamak ve diş ipiyle dişlerinizi temizlemek gibi venerinize orijinal dişlerinize baktığınız gibi bakmanız gerekmektedir.  Normalde aşındırıcı olmayan florür diş macunu kullanmak bizim tarafımızdan önerilmektedir.

Venerleriniz yerleştirildikten bir hafta sonra, ağzınızın venerlere nasıl bir tepki verdiğini görebilmemiz amacıyla bir kontrol ve muayene için diş hekiminin ofisini tekrar ziyaret etmeniz gerekecektir.

Uykunuzda dişlerinizi gıcırdatmak veya sıkmak gibi bir alışkanlığınız varsa, venerlerinize zarar vermemeniz için size bir gece ağızlığı önerebiliriz.

Porselen venerlerin cilalanması tavsiye edildiğinden ayrıca yılda bir veya iki kez bizi tekrar ziyaret etmeniz gerekmektedir.

 

Vener: Venerle elde edeceğiniz sonuçlar hayatınızı değiştirebilir! Porselen dental venerler her biri bir dişin ön yüzeyine mükemmel bir şekilde uyması için dental laboratuvarımız tarafından eşsiz bir şekilde üretilen ince porselen kabuklardır. Venerler her türlü çirkin lekeleri gizlemek için eşsiz bir yeteneğe sahip tamamen doğal görünmek için ustalıkla şekillendirilmiş olan ve çatlaklar, boşluklar, kırık, rengi bozulmuş ve çarpık dişler için invaziv olmayan dental bir çözümdür.  

 

 


vener
Üçretsiz
muayene

Sağlıklı olmak beklemeyin.
Tüm gün bize ulaşabilirsiniz.
Şimdi Arayın!

Thanks! Message sent.

bottom of page